zavozin8 лютого перестало битися серце Ігоря Завозіна.

Автор герба Стрия.
Автор та оформлювач музею Степана Бандери у с.Воля Довголуцька та Стрийського краєзнавчого музею „Верховина”.
Співголова Стрийського об’єднання "Стрий Ко".
Член спілки художників України.


Творчий доробок Ігоря Юрійовича складає понад 2000 робіт живопису та графіки. Картини Завозіна експонувалися на виставках в 12 –х країнах світу. За заслуги перед церквою нагороджений орденом Агапіта Печерського. Творчість художника відзначена дипломом міжнародного пленеру у м.Проховіце (Польща). За вклад у розвиток культури м.Стрия у 2004 році йому присуджено звання "Почесний громадянин Стрия".

Болюча втрата для Стрия.

vistavka12"Мистецтво немає кордонів" - така тема художньої виставки "З любов’ю до України". Художники з різних куточків України (включаючи Крим) та осередків українських громад діаспори намалюють картини, в яких вони покажуть любов до України, до рідного краю.

Виставка об’єднає художників, які працюють в різних напрямках. Картини будуть виставлені в різних містах України. Ті ж, які сподобаються місцевим громадам будуть намальовані на стінах будинків. Планується, що перша виставка відбудеться з 9 по 30 червня в  меморіальному комплексі Борцям за волю України в місті Стрий. Стрий було першим містом в Україні де підняли жовто синій прапор 15 березня 1989 р. Тому символічно , що і презентація картин почнеться з цього міста. Наступними будуть виставки у Львові,  Херсоні, Полтаві та інших містах України. Завершиться виставка в  Києві.

Якщо у Вас є бажання підтримати дану ініціативу Ви можете розказати про неї своїм знайомим, розповісти митцям про дану ініціативу, створити групу, яка організує виставку в Вашому місті. Допомогти з вибором картини громаді та сприяти художникам-муралістам у втіленні її на стіні будинку в Вашому місті.

Yurij27-річний Юрій Пекуш зі Стрия — учасник 31-ї сотні Самооборони Майдану.

На Майдан приїхав 14 лютого. 20-го лютого Юрій, перебуваючи на верхній барикаді на вулиці Інститутській, отримав два вогнепальних поранення – одне у грудну клітину, інше – у ліву руку. Наразі хлопець знаходиться у військовому госпіталі у Вроцлаві, де вчора йому було зроблено чергову операцію на руці.

Усі охочі можуть допомогти Юркові.

Рахунок Приватбанку: 5168 7572 0973 1217 (отримувач – Пекуш Юрій Валентинович, батько Юрія).

alinaземля водою запиває час
і ти ковтаєш повсякденність
парфуми видихають фарс
як осінь видихає вересень

14го листопада запрошуємо вас до вітальні української книгарні "Ідея". Гостями стриян будуть поетки - Аліна Звіздецька з Косова та Марія Пак з Великих Дідушич. Прийдіть послухати молоде та талановите покоління!

Зустріч відбудеться о 17 год. по вул. Я. Стецька, 3

magnitne_pole22го серпня у вітальні української книгарні "Ідея" вас чекатиме перекладач Віктор Мотрук, доцент кафедри української філології Ужгородського університету.

Пан Мотрук відкрив для України французького поета Жоржа-Леона Годо, відомого автора, чиї твори перекладені англійською, німецькою, російською, іспанською, китайською, чеською, болгарською мовами. Як каже перекладач, ці поезії - дуже своєрідний погляд на життя. "Це ніби миттєве, «фотографічне» відтворення дійсності. «Зупинені миттєвості», які виражають уявлення Годо про життя і смерть, земне і високе, свободу і кохання. За простотою формальних засобів криється глибокий філософський зміст" - відзначає Віктор Мотрук.

Чекаємо на вас о 17 год по вул. Я. Стецька, 3

anchor