5 серпня в Стрию, в приміщенні Міського будинку культури відбулася презентація документального фільма «Українці Канади: історія успіху» за участю Ігоря Осташа та Олеся Донія.

Обидва були учасниками історичної акції, зорганізованої Посольством України в Канади на честь 120-річчя поселення українців у Канаді «Потяг українських піонерів», що відбулася у 2011 році, в якій також узяли участь Вахтанг Кіпіані, Микола Томенко, Марійка Бурмака, Ніна Матвієнко та інші відомі журналісти, політики та митці.Фільм, автором сценарію та продюсером якого є Ігор Осташ, розповідає як про історію української громади в Канаді, так і про учасників цієї минулорічної акції, які проїхали поїздом 5 тисяч кілометрів через усю Канаду від Галіфаксу до Едмонтону.

Стрийська зустріч викликала величезний інтерес у стриян. Після презентації посипався шквал запитань до Ігоря Осташа та Олеся Донія, які стосувалися не лише фільма, а й сучасного політичного становища в Україні, яке надзвичайно турбує стриян, які в усі часи були активною і національно-свідомою частиною українського суспільства. З величезним захопленням стрияни привітали заяву обох політиків про створення Громадського комітету захисту української мови і повідомили Олеся Донія, що вже в Стрию ініціативна група зібрала 5 тисяч підписів на підтримку української мови. У презентації взяв участь також відомий український політик Олександр Солонтай.

Сподобалась стаття? Поділись нею в мережі!
anchor