gnativ

23 березня 0 17 год. у книгарні "Ідея" Ярослав Гнатів буде презентувати книжку "Біля паплі".

Наша довідка:

Народився 29.10.1937 р. у м. Миколаєві. Син корінного міщанина Миколи Гнатіва. Вчений, письменник, громадський і політичний діяч. Закінчив середнню школу №1 м.Миколаєва і факультет автоматики Львівської політехніки (1964). З 1965 р. викладає в університеті Львівська політехніка, доцент кафедри обчислювальної техніки. Автор близько 100 наукових праць з інформатики, зокрема з області обробки зорових і мовних зображень, в т.ч. 10 авторських свідоцтв на винаходи.

Один з провідних діячів відродження громадського і політичного життя у Львові в кінці 80-х — на початку 90-х років. Депутат обласної ради першого і другого демократичного скликань (1990 — 1998), заступник голови обласної ради (1996 — 1998). Очолював процеси приватизації комунального майна області. Цикл статей і нарисів з цих проблем публікував у «Інформаційному бюлетні з приватизації комунальної власності області», якого був редактором і видавцем у 1992 — 1994 рр.ю школу №1 м. Миколаєва і факультет автоматики Львівської політехніки (1964). З 1965 р. викладає в університеті Львівська політехніка, доцент кафедри обчислювальної техніки. Автор близько 100 наукових праць з інформатики, зокрема з області обробки зорових і мовних зображень, в т.ч. 10 авторських свідоцтв на винаходи.

Член спілки письменників України, автор (спільно з Романом Гораком) ряду повістей-есе («Червоні коні», «Ювілейний дар», «Віра батьків», «Між вогнями») і роману-есе «Микола Устиянович». Йому належать також повісті-есе «Віра батьків» та «Церква при дорозі», нариси, гуморески та дослідження з історії української культури, визвольних змагань та історії церкви. Автор книжок про рідний Миколаїв "Камяна господиня", "Коли прокидається лицар"
,"Біля паплі". Лауреат Нацпремії імені Шевченка у номінації "Літературознавство та мистецтвознавство" за 11-томник "Іван Франко".

Сподобалась стаття? Поділись нею в мережі!
anchor