flag14 березня 1990 року, в рідному мені Стрию, вперше в Україні(за часів СРСР) був офіційно піднятий український прапор. До того дня жовто-блакитний стяг піднімався неодноразово в багатьох містах України, але саме цей випадок став особливим: вперше прапор замайорів не спонтанно, а на державній установі з ініціативи самої, хоч на той час ще радянської, влади. Також важливим фактом є те, що з цього дня він не знімався до сьогодні.

Вже зовсім скоро цю переломну хвилю підхопив Тернопіль, Дрогобич, згодом Львів, Івано-Франківськ та інші міста західної України. Загалом, наше місто відзначилось не вперше: ще на початку XX століття, 1-го листопада 1918 р., ще за часів Австрійської імперії, на щоглі біля Стрийської ратуші теж замайорів жовто-блакитний прапор ознаменовуючи нову епоху — добу збройної боротьби за молоду українську державу.

Ця подія мала феноменальне значення, як моральне, так і юридичне. Прапор – символ влади. Саме прапор піднятий на рейстагу в Берліні першим символізував перемогу, хоч на той час ще тривали бої. При втраті прапора – розпускається військова частина, яка допустила це. Прикладів значущості прапора – безліч. Мені прикро, що погулявши інтернетом, я практично не знайшов жодної згадки про те, що саме Стрий був піонером та авангардом прапороносців! Мені, як корінному стриянину було б приємно, щоб день Українського прапора відзначали 14 березня, хоч розумію, що 23 серпня – день внесення і освячення українського прапора в ВРУ, є не менш вагомим. Я з захопленням читав і слухав про події того дня, про те, як виконком ухвалив рішення задовольнити вимогу мітингувальників, як плакали та сміялися всі депутати та мітингувальники, як символічно над щойновивішеним прапором закружляли в небі журавлі…

Сьогодні, 14 березня 2012 року, я з не меншим захопленням став співучасником акції розгортання найбільшого в світі прапора України, пошитого вдовою донецького шахтаря. Цей прапор мандрував багатьма містами України, сьогодні і стриянам випала нагода відчути потужну енергетику цієї української реліквії, не зважаючи ні на дощ ні на вітер. Відчуття розгортання такого прапора – це щось неймовірне, подібне я відчував при розгортанні Рушника національної єдності – не менш важливого українського оберегу, що вишивався у всіх регіонах України та українцями за її межами.

Я гордий, що є мешканцем міста з такою славною історією, міста, що зробило потужний поштовх до становлення Української державності! Я гордий, що я стриянин! Слава Україні!

Сподобалась стаття? Поділись нею в мережі!

Коментарі 

 
0 # polit_stryi 12.04.2012 19:35
При таких публікаціях варто було подякувати автору статті, з якої запозичено більшість наведеної інформації...
8)
Поскаржитись адміністраторам
 
 
0 # Un.Known 12.04.2012 21:33
Подякувати не проблема. Хіба прошу уточнити - яких "таких" публікаціях, та автору якої саме статті?
Поскаржитись адміністраторам
 
anchor