Освіта

Декілька фото з акцій "Стрийський супер-смайл", організованих "Територією життя"

Головне управління науки та освіти Львівської облдержадміністрації оголосило конкурс "Славетні імена України —2011", присвячений 200-річчю з дня народження видатного поета, культурно-громадського діяча, священника Маркіяна Шашкевича. 

Конкурс проводиться за трьома напрямами:

а) конкурс на кращий художній твір (поезія, нарис, оповідання) про  події, пов’язані з іменами славетних українців. В даному напрямі конкурсу участь бере виключно учнівська молодь;

б) конкурс на кращу дослідницьку роботу про життя та діяльність Маркіяна Шашкевича. В даному напрямі конкурсу участь беруть  школярі і педагоги загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів освіти.

в) конкурс на кращу методичну розробку (сценарій навчально-виховного заходу, конспект навчального заняття, розробка виховної години), присвячену життю та діяльності  видатної особи. В даному напрямі конкурсу участь беруть педагоги.

8 лютого – День безпечного Інтернету. Разом із Соціальним центром для дітей та молодіchild_net Стрийської райдержадміністрації в навчальному центрі IDEA було проведено семінар для 10 школярів. Діти дізналися багато про правила поведінки в Інтернеті, про ті небезпеки, які можуть їм там зустрітися. Закладки для книжок, які дітлахи отримали на згадку про подію, містять розповідь про Онляндію – безпечну Веб-країну.

Тепер вони самостійно зможуть подорожувати цією країною. Група школярів також розпочала заняття за курсом «Основи роботи в Інтернеті і всесвітній мережі World Wide Web» і скоро отримають чудові сертифікати від проекту «Відкритий світ інформаційних технологій».

Одним з проектів Міністерства фінансів України пропонується різке зниження заробітної плати працівників освіти, скорочення робочих місць, обмеження соціальних гарантій тощо

Про це йдеться у листі Федерації профспілок України до прем’єр-міністра Миколи Азарова.

Як зазначається у листі, Президія Федерації профспілок України вкрай стурбована ініціативами Міністерства фінансів України щодо масштабної ліквідації закладів освіти, охорони здоров'я, культури, які надають громадянам соціально значущі та гарантовані державою послуги, та звуження обсягу існуючих прав працівників бюджетної сфери.

У черговий раз, йдеться у листі, Міністр фінансів України Ярошенко Ф.О. на порушення загальновизнаних норм соціального діалогу, без попередніх консультацій із соціальними партнерами вніс на засідання урядового комітету проект розпорядження Кабінету Міністрів України "Про затвердження Плану заходів з підготовки та внесення змін до деяких нормативно-правових актів щодо удосконалення надання бюджетними установами якісних послуг, гарантованих державою".

Проектом пропонується різке зниження заробітної плати працівників, скорочення робочих місць, обмеження соціальних гарантій тощо, зазначають у Профспілці.

Зокрема, Мінфін пропонує внести зміни до Законів України "Про пріоритетність соціального розвитку села та агропромислового комплексу в народному господарстві", "Про загальну середню освіту", "Про дошкільну освіту", "Про місцеве самоврядування в Україні", а також до постанови Верховної Ради України "Про впровадження мораторію на закриття загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості" стосовно призупинення дії норм, якими заборонено ліквідацію, реорганізацію та перепрофілювання загальноосвітніх, дошкільних, інших закладів освіти сільської місцевості".

anchor